A nyár sokaknál egyenlő a szénanáthaszezonnal. Ha te is prüszkölsz,köhögsz, valahányszor szabadtéren vagy, íme néhány tipp, hogyan enyhítheted a ezeket a zavaró tüneteket:

-Moss hajat mindennnap. Ez talán furcsán hangzik elsőre, de érdemes. A pollenek megtapadnak a hajszálakon, ez pedig fokozhatja az allergiás reakciót. Minden este lefekvés előtt moss hajat.

-Felejtsd el a szintetikus anyagokból készölt ruhákat, mert elektromosság keletkezik, ami vonzza a polleneket! Viselj természetes anyagokat!

 

#Szőrtelenítés

Nem az a ciki, ha nem sikerül leadnos azt a néhány kilót nyárra, amit szerettél volna, hanem az, ha a nyári rucidban szőrös lábat villantasz. Szőrös láb=nem menő. A szőrtelenítés ugyanúgy a napi higiénia része, mint a mosakodás vagy a fogmosás. Mindegy, hogy borotválod magad, krémmel vagy gyantával szeded le a szőrt, csak tudd, hgy a szőrmókokat egyetlen pasi sem kedveli!

undefined

 

Erre figyelj!

-Mindegy, hogy magadnak szeded-e le gyantával, krémmel vagy borotvával, vagy kozmetikusra bízod- a lényeg, hogy olyan készítményt használj, ami tutira nem árt a bőrödnek! Mindig teszteld egy kis bőrfelületen, hogy az adott kozmetikum milyen hatással van rád.

-Az intim szőrtelenítésre is figyelj: ha kifigyel a szőrzet a bikinivonaladnál, az finoman szólva is lehangoló.

-A hónaljadat gyakrabban borotváld/gyantáztasd, mert a topokban, trikókban ez a rész mindig szem előtt van

 

#Szőrtüsző-para

Előfordul, hogy a szűk naci vagy a frissen borotvált bőrfelület miatt megjelenik rajtad egy szörtüszőgyulladás. Ez nemcsak fájdalmas, de csúnya is. Sajnos semmit nem tudsz tenni ellene- a legjobb, ha nem nyúlsz hozzá. Ha nyomkodod, csak még jobban begyullad, és sokkal tovább tart a gyógyulás. Ha nagyon zavar, kérd kozmetikus segítségét, aki szakszerűen és megfelelő higiénés kezelés mellett kinyomja a gyulladt pattit, és eltávolítja belőle a szőrszálat.

 

#Hámlás

Néhány napja boldogan süttetted magad a napom, mostanra azonban megjelentek az első fehér bőrdarabkák a hátadon és/vagy a karodon. A bőröd leégett, és most kezd lehámlani az elhalt réteg. Kenegesd szorgalmasan hidratáló hatású krémmel, és finoman dörzsőld le az elhalt bőrréteget. Ha lehet, ne hagyd fedetlenül a foltos bőrfelületet. Egyrészt nem igazán szép, másrészt ha még egyszer megégsz, komoly baj is lehet belőle! Pihentesd, rejtsd finom anyagú blúzok, pólók alá a hátadat és a válladat! :)

 

#Leégés

Készítsd fel a bőrödet a napozásra. Ha összejötök a barátaiddal, és strandoltok, vagy a Balcsinál süttetitek magatokat, egész nap kint vagytok a napon: ha nem vigyáztok,már a nyaralás első napján úgy leégtek, hogy utána napokig mozdulni sem tudtok majd.

A legfontosabb szabályok:

-A béta-karotin és az E-vitamin szedése segítségével a bőr felkészül a napozásra, védi a bőrt a leégéstől, segít a D-vitamin felszívódásában.

-Figyelj a megfelelő folyadék bevitelre.

-12 és 16 óra között ne napozz!

-Tarts szüneteket: ne feküdj órákon át a napon (ez tuti napszúrással és leégéssel jár,)hanem 10-15 percenként menj úszni, zuhanyozni, esetleg ülj be az árnyékba olvasni vagy kártyázni a többiekkel.

-Ne aludj el a napon! Ha elfáradsz, húzódj árnyékos helyre és takard be magad fehér textillel.

-Jó bulinak tűnik a medence szélén ücsörögve órákig dumálni, de vigyázz, mert a víz tükrözi a napsugarakat, és itt éghetsz le a leggyorsabban.

-Tudd, hogy milyen típusú naptejre vagy napvédő krémre van szükséged. Használd ezeket rendszeresen, de már a napozás megkezdése előtt is! Napozás után használj bőrnyugató testápolót.

undefined

HA MÁR MEGTÖRTÉNT A BAJ...

Hűtsd le magad hideg vízzel, ha kell, többször is. Használj aloe vera-tartalmú testáplót: ez gyorsítja a sejtmegújulást, csíllapítja az égés okozta fájdalmat, gátolja a bőrszövetek károsodását.